Wyjątkowa kontynuacja cyklu Herberta

Frank Herbert to pisarz, który na stałe zapisał się w kanonie współczesnych autorów literatury. A wszystko to stało się za sprawą cyklu z gatunku science fiction. Diuna zawładnęła sercami ówczesnych miłośników fantastyki. Szybko okazało się, że książki Herberta trafiają też w gusta czytelników, którzy nie do końca czuli się dobrze w tym gatunku. Amerykański pisarz świetnie wykorzystał fikcyjne wątki do stworzenia pełnowymiarowej historii o niebezpieczeństwach wiążących się ze zbyt dużą władzą. Dzieci Diuny to trzecia część jego cyklu, przez wielu uważana za najlepszą.

Dlaczego Dzieci Diuny są tak dobrą książką?

Dzieci Diuny to książka, którą można zaliczyć do kategorii hard science fiction. To obszar literatury, w którym niezwykle istotne są odkrycia naukowe oraz złożona fabuła. W tej części Frank Herbert dokonuje wielu zmian w uniwersum, które dotychczas udało mu się stworzyć. Pierwsza z nich to wymiana głównego bohatera na dwójkę innych. To właśnie ta decyzja spowodowała, że wielu fanów prozy Herberta odwróciło się od pisarza i jego twórczości. Ten odważny pisarski ruch okazał się jednak strzałem w dziesiątkę. Seria nabrała oddechu, który odświeżył historię.

Inne nie znaczy gorsze

Główni bohaterowie to dwójka rodzeństwa. To posiada ogromne moce, które są w stanie uratować, ale i zniszczyć świat. Herbert wykorzystuje ten wątek do wplecenia fragmentów z obszaru filozofii oraz religii, co w końcu pozwala nadać głębi postaciom jego książek. Warto jednak zauważyć, że Dzieci Diuny ciężko się czyta bez znajomości poprzednich tomów.

Podstawowe informacje na temat Dzieci Diuny:

– kontynuacja cyklu Franka Herberta prezentująca wysoki poziom,

– zapadające w pamięć postacie i wydarzenia,

– dużo wątków z obszaru filozofii, polityki i religii,

– skomplikowana i złożona narracja,

– trudna w zrozumieniu, jeśli nie znamy poprzednich części cyklu,

– pełna niespodziewanych zwrotów akcji i politycznych intryg,

– historia zostaje z nami na długo. 

 

 

Copyright © 2021